×

Şirket Bilgileri

Firma Bilgileri;

Inductotherm İndüksiyon Sistemleri Sanayi A.Ş. dünyanın en büyük indüksiyon sistemleri imalatçısı olan Inductotherm Group’un alt şirketi olup, 1990 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet göstermektedir.

Şirketimiz demir ve demir dışı dökümhanelerinin özel ihtiyaçlarına uygun indüksiyon ergitme ve bekletme ocaklarının tasarımı, üretimi, onarımı ve servis hizmetleri alanında faaliyet göstermektedir.

Ergitme  sistemlerimiz  içinde,  2.5  kg’  dan  225  ton’  a  kadar  dünyanın  en  büyük ocakları yer almaktadır. Güç ünitelerimiz 15 kW’ dan 42.000 kW’ a, 50 Hz’ den 10.000 Hz’e değişmektedir.  Ocak  devirme  için  hidrolik  üniteler  ve  soğutma  sistemleri  gibi  yardımcı üniteler ergitme sistemleri ile birlikte sağlanmaktadır.

Şirketimiz ayrıca, Inductotherm Group’un bir alt grubu olan Inductoheat’ in indüksiyon ısıtma ve yüzey sertleştirme sistemlerinin üretim, satış, onarım ve servis

hizmetleri de yapmaktadır.

Inductoheat’in ürün yelpazesi, genel kullanım amaçlı standart makinalardan özel otomasyonlu ısıtma sistemlerine, kütle ısıtmadan (kütük, takoz, çubuk, şerit ve slab ısıtma), tel ısıtma, kaynak, sert lehim ve yüzey sertleştirme sistemlerine kadar yayılmaktadır. lnductoheat’in  en  yaygın  tanınan  Statipower  inverteri  indüksiyon  ısıtma  sanayisinde dünyada en çok satılan kati hal güç ünitesidir.

Inductotherm indüksiyon Sistemleri Sanayi A.S. 1999 dan beri ISO 9001 kalite sistemine sahip olup Türkiye’de ilk CE uyumlu indüksiyon sistemleri üreticisidir. Şirketimiz ayrıca Ortadoğu, Balkanlar, Kuzey ülkeleri ve Türk Cumhuriyetlerine ihracat yapmaktadır.

Inductotherm İndüksiyon Sistemleri Sanayi A.S. bilinçli ve uzman personeli, kaliteli ürünleri ve hızlı servis ağıyla metalürji sektörünün hizmetindedir. Bilgilerinize rica eder, değerli çalışmalarımızın devamını dileriz.

Saygılarımızla,