×

Süreçler

Alüminyum Sektörünün Ağır Topları

Aluminum Processing

İster “alüminyum” ister “aluminyum” olarak telaffuz edin, bu hafif metali eğer ergitiyor, eritiyor, döküyor, dövüyor, kaynaklıyor, ekstrüzyon, çekme işlemlerine tabi tutuyor veya sadece ısıtıyorsanız, sermaye ekipmanınızın tedarikçisi sektörün ağır toplarından olmalıdır. Inductotherm Grup şirketleri kesinlikle dünya genelinde en itibarlı olanlardır. Günümüzün en teknolojik ekipmanlarını dünyayı saran tesislerinde tasarlamakta, üretmekte ve servis hizmetlerini vermektedirler. Ürünleri, çok geniş bir yelpazede değişen sanayi uygulamalarında kullanılmakta olup, dünyanın en büyük devirmeli metal bekletme ocaklarından ince borular için otomasyon düzeyi yüksek indüksiyon kaynak sistemlerine kadar değişkenlik göstermektedir.

Bakır – Inductotherm Grup şirketleri bakır işleme proseslerini Bronz Çağından çıkarmıştır

Copper Processing

Yazılı tarihin şafağı sökmeden önce insan, bakır ve alaşımlarından nasıl faydalı araçlar yapabileceğini keşfetti. Bugün, ilk basit balta ve ok uçları yapımında kullanılan metal, su sitemlerinden kilise çanlarına, elektrik iletim hatlarına ve bilgisayar çiplerine kadar değişen ürünlerin temel bileşenidir.

Ve Inductotherm Grup şirketlerinin müşterileri neredeyse buların tamamını üretmektedir. Müşterilerimiz bakır ve alaşımlarını ergitmek, dökmek, biçimlendirmek, tozlaştırmak, haddelemek, dövmek, yumuşak veya sert lehim yapmak, kesmek, yiv açmak, yapıştırmak, ekstrüzyon, çekme işlemlerine tabi tutmak ve kaplamak için şirketlerimizin termal işleme sistemlerini kullanmaktadırlar.

Inductotherm Grup şirketleri ayrıca yüksek kalite bakır ürünlerin önemli kullanıcılarıdır. Müşterilerimiz için güç kaynakları, indüksiyon bobinleri, su pompa sistemleri ve benzeri ekipmanları üretmek için bakır ve pirinç vana, boru ve elektronik bileşenlerle birlikte milyonlarca kilogram ince bakır boru, bara, tel ve kablo kullanmaktayız.

Demir – Dünyanın Lider Üreticileri Demir Dökümlerini Inductotherm Ekipmanlarıyla Donanmış Dökümhanelerde Üretiyor

Iron Prcessing

Lider tarım makineleri üreticisi, dünyanın en büyük sünek dökme demir boru üreticisi ve en tanınmış dökme demir banyo küvetlerinin üreticisi lnductotherm  Grup şirketleri tarafından üretilmiş ergitme, bekletme, dökme ve ısıtma sistemlerine güvenen dünya çapında lider şirketlere sadece birkaç örnektir. Gerçek şu ki dünyanın herhangi bir yerinde indüksiyon ergitme yapılan bir demir dökümhanesine girdiğinizde çok büyük olasılıkla ergitme bölümünün Inductotherm ocakları ve güç kaynakları ile donanmış olduğunu göreceksiniz. Yine büyük olasılıkla lnductotherm otomatik şarj malzemesi besleme ve otomatik döküm sistemleriyle de karşılaşacaksınız.

Çin, Brezilya, İspanya veya Amerika Birleşik Devletlerinden kolaylıkla sağlanan otomativ döküm parçalarında çoğunlukla dökümhanelere uluslararası döküm pazarının zorluklarını aşmalarını sağlayan rekabet gücünü kazandıran yüksek kalite, üretkenlik ve verimlilik sağlayan lnductotherm sistemleridir.

Değerli Metaller: Özden Gelen Güzellik Ve Pratik Günlük Uygulamalar

Precious Metals

İnsan bakır ve bronzdan basit araçlar yapmaya başlamadan çok önce altından güzel ve girift nesneler yaratıyordu. Altın insanın ilk metalidir ve tüm yazılı tarih boyunce özden gelen güzelliklerinden ötürü altın, gümüş ve daha yakın tarihlerde platinyum son derece değer görmüş ve neredeyse evrensel bir değişim aracı olmuştur.

Tabi ki değerli metaller tüm dünya genelinde güzel nesnelerin yapımında ve değerli madeni para basımında kullanılmaya devam edecektir. Ancak değerli metaller bugün ışıltıdan daha fazlasını sunuyor. Altın, gümüş ve platinyum grubu metaller kimyasal prosesler, elektronik üretimi, hava-uzay ve otomotiv sistemleri ile inşaat, diş bakımı ve tıp alanlarında faydalı ve özel fonksiyonlar sunmaktadır.

Değerli metaller ister nefes kesen mücevherlerin ister daha sıradan ürünlerin yapımında kullanılıyor olsunlar büyük olasılıkla lnductotherm Grup şirketlerinin ürettiği ekipmanlarda ergitilmekte, rafine edilmekte, eritilmekte ve/veya ısıtılmaktadır.

Çelik Üretkenliğinde Devrim

Steel Processing

Teknolojik yenilikler çelik sektörünü temelden değiştirmiştir. Modern entegre haddehaneler ve mini haddehaneler, geçmişte kullanılan çelik üretim teknolojilerine nazaran çevre üzerinde daha az olumsuz etkide bulunacak şekilde çok daha verimli ve ekonomik olarak çeliğin üretilmesine imkan vermektedir. Çelik üreticileri ayrıca üretim ve kalite artışı sağlayan yeni teknolojilerin avantajını yaşamaktadır.

lnductotherm Grup şirketleri, dünya genelinde çelik ve çelik eşya üreticileri için gelişmiş teknolojik üretim sistemleri sunmak suretiyle çelik sektöründe yaşanan üretkenlik devriminde önemli bir rol oynamaktadır. Bu sistemler arasında aşağıdakiler bulunmaktadır:

 • Yenilikçi doğrudan indirgenmiş demir (DRI) üretim fırınları
 • Sünger demir ve/veya demir hurdalardan silikon demir üretimi için modern indüksiyon ocakları
 • Özel çelik alaşımlarının üretimi için vakum indüksiyon ocakları (VIM)
 • Özel çeliklerin ergitilmesinde kullanılan vakum ve kontrollü atmosfer ocakları
 • Alaşımlama ve gaz giderme için vakum indüksiyon potası (IVL)
 • Yarı mamuller için enerji tasarruflu yeniden ısıtma fırınları
 • Hat içi şerit tavlama, kaplama ve kurutma sistemleri
 • İndüksiyon kalay yeniden eritme sistemleri
 • Dövme amaçlı gaz ve indüksiyon ısıtma sistemleri
 • Isıl işlem sistemleri
 • İnce ve kalın boru ile tel üretimi için ısıtma ve su verme ile tavlama ve kaynak sistemleri
 • İnce ve kalın boru ile tel üretimi için tavlama, ısıtma ve kaynak sistemleri
 • Çelik döküm üretimi için indüksiyon ocakları